Billetsalg & øvrige kontakter

Billetsalgstelefon
Tlf.: 7560 2344
Telefontid: mandag – fredag: kl. 13.00 – 16.00

Skriv til vores billetsalg
Har du spørgsmål angående dine billetter/arrangementer på Horsens Ny Teater – skriv en mail til os på: Billetsalg@hnt.dk

Online billetsalg
Du kan naturligvis altid købe billetter og gavekort på vores hjemmeside, som er åben døgnet rundt: www.hnt.dk

Fysisk billetsalg
Onsdag – fredag: 13.00 – 16.00.
Der er altid åben en time før arrangementsstart, når der afvikles arrangementer.

Adresse
Teatertorvet 1, 8700 Horsens

Mailadresse
hnt@hnt.dk

Vi læser løbende mails, og bestræber os på at besvare dem hurtigst muligt! Bemærk, at hvis du henvender dig i weekenden, på helligdage og/eller i ferieperioder, vil der oftest gå længere end 3 hverdage, før vi kan svare på din henvendelse. I ferieperioder må der forventes længere svar tider.

NB: Husk altid at oplyse dit ordrenummer i emnefeltet. På forhånd tak.

Information om ændringer af arrangementer
Du får altid direkte besked om nye forhold & retningslinjer vedr. et arrangement, hvis de påvirker dit besøg hos os.

Administration

Arrangementer & Drift

Billetsalget
Mail: Billetsalg@hnt.dk
Tlf.: 7560 2324

Rebekka Buus
Administrationselev & billetsalg
Mail: Buus@hnt.dk
Tlf.: 7626 2431

Anita Lund
Assistent & billetsalg
Mail: Lund@hnt.dk
Tlf.: 7626 2426

Christina Hedegaard Weihrauch
PA, projektkoordinator, event & salg
Mail: Weihrauch@hnt.dk
Tlf.: 7626 2420

Lone Wessel
Teaterdirektør
Mail: wessel@hnt.dk

Marianne Markussen
Økonomi & Administrationschef
Mail: Markussen@hnt.dk
Tlf.: 7626 2421

Line Wisler
Administrationsmedhjælper
Mail: Wisler@hnt.dk
Tlf.: 7626 2423

Emma Olsen
Billetsalg
Mail: Olsen@hnt.dk
Tlf.: 7626 2427

Marketing, Kommunikation & Salg

Christian Nielsen
Marketing- & Kommunikationsansvarlig
Mail: Nielsen@hnt.dk
Tlf.: 7626 2422

Café

Stephanie Petersen
Café Teamleder
Mail: Petersen@hnt.dk
Tlf.: 7626 2430

Teknik & Produktion

Torben Simonsen
Tekniskchef
Mail: Simonsen@hnt.dk
Tlf.: 7626 2432

Maja Bogh
Teknikker
Mail: Bogh@hnt.dk
Tlf.: 7626 2435

Tommy Nielsen
Teknik elev
Mail: tommy@hnt.dk
Tlf.: 7626 2427

Indeholder din mail personfølsomme oplysninger?! Bemærk, at Horsens Ny Teater er forpligtet til at slette alle indkomne e-mails og vedhæftede dokumenter/bilag, som indeholder personfølsomme oplysninger, fx CPR-nr. m.m. Vil du sende en ansøgning til os, send den til job@hnt.dk.