Horsens Ny Teater A/S
Teatertorvet 1
DK – 8700 Horsens

Billetsalgets åbningstider
Onsdag til fredag kl. 13.00 – 16.00
Mail: billetsalg@hnt.dk

Telefontid:
Mandag – fredag: kl. 13.00-16.00
Billetsalgs tlf: 75 60 23 44
Mail: billetsalg@hnt.dk

Fakturering
Digitale fakturaer sendes som PDF-filer til følgende mailadresse:
faktura@hnt.dk

loneLone Wessel
Teaterdirektør
Mail: wessel@hnt.dk
TinaTina Sejer
Projektkoordinator, Event og Salg / PA for direktør
Tlf: 76 26 24 20
Mail: Sejer@hnt.dk
ChristianChristian Nielsen
Markedsføringsansvarlig
Tlf: 76 26 24 22
Mail: nielsen@hnt.dk
MarianneMarianne Markussen
Administrationschef & økonomi
Tlf: 76 26 24 21
Mail: markussen@hnt.dk
TorbenTorben Simonsen
Scenemester
Tlf: 76 26 24 32
Mail: simonsen@hnt.dk
ManglerMaja Bogh
Teknikker
Tlf: 76 26 24 35
Mail: Bogh@hnt.dk
MonaStephanie Petersen
Café Teamleder
Tlf: 76 26 24 30
Mail: Petersen@hnt.dk
ChristianRebekka Buus
Kontorelev
Tlf: 76 26 24 31
Mail: buus@hnt.dk
NikolajNicolai Jensen
Teknisk elev
Tlf: 76 26 24 27
Mail: Jensen@hnt.dk
LineLine Wisler
Billetsalg
Tlf: 75 60 23 44
Mail: wisler@hnt.dk
AnitaAnita Lund
Assistent
Tlf: 75 26 24 28
Mail: Lund@hnt.dk